GO Fest Dortmund 2019 – podstawowe informacje

Pierwszy GO Fest w Europie będzie bardzo podobny do odbywającego się niecały miesiąc wcześniej w Chicago. Trwać będzie od czwartku (04.07.2019) do niedzieli (07.07.2019).

Mapa terenu wydarzenia

Wejście

Na teren GO Festu 2019 w Dortmundzie będzie można wejść z 5 stron, wejścia nazywają się: Ruhrallee, Kaiserhain, Baurat-Marx-Allee Altenakademie, Hörde i Buschmühle. Wejść będzie można wyłącznie tym wejściem, do którego mamy przypisany bilet.

Przy wejściu dostaniemy opaskę i po wejściu do Westfalenparku w godzinach trwania wydarzenia będziemy mogli z niego korzystać. Wejść na teren wydarzenia można tylko w dzień ważności biletu od godziny 7:00.

Można dowolnie wchodzić i wychodzić z GO Festu posiadając opaskę, trzeba się jednak liczyć, że za każdym razem możemy zostać przeszukani przez ochronę.

Atrakcje

Na terenie GO Fest Dortmund 2019 będą 4 siedliska (ang. habitat) Pokémonów: „Fabryka Stali” (ang. Steel Factory), „Jezioro Łodzi” (ang. Boat Lake), „Skalisty Teren” (ang. Rocky Terrain) i „Tajemniczy Las” (ang. Mysterious Woods). Będziemy mogli spotkać tam takie stwory, które w danym środowisku czują się najlepiej… z pewnymi wyjątkami.

GO Fest to przede wszystkim okazja do spotkania trenerów z całego świata. Dlatego na terenie wydarzenia będą: miejsca na wymiany (Trading Outpost) – tutaj w przypadki Chicago dostępne były tabliczki do wpisania swoich ofert, oraz miejsce do walk Pokémon (Battle Ground) – tutaj w amerykańskiej edycji były turnieje z nagrodami.

A jak ludzie, to i znani Pokémonowi youtuberzy. W wyznaczonym miejscu (Autograph Sessions) odbywać się będą w konkretnych godzinach sesje autografowe, na których spotkać będziemy mogli: TrainerTips Nick, Reversal, Mystic7, Spieletrend i Keibron. Dodatkowo wiemy także o obecności takich osób, jak: PokemonMaster Holly, ZoeTwoDots, KiengIV oraz ZioniK.

Dla tych, którzy lubią zdjęcia też będzie nie lada gratka. Nie tylko sam Westfalenpark jest pełen przepięknych miejsc, które warto uwiecznić, ale też Niantic zadba o to, żeby było ciekawie. Na terenie parku rozmieszczone będą miejsca z okazjami na zrobienie zdjęcia (ang. Photo Opp) – w zeszłym roku były to między innymi sylwetki liderów frakcji i profesor Willow, a także Pokémony w ramkach telefonów. Oprócz tego gościnnie pojawią się Pikachu i Eevee, z którymi będzie można strzelić sobie fotkę w wydzielonym do tego miejscu (Pikachu and Eevee Meet & Greet).

Nie zapominajmy też o premiach w grze! Nowy shiny Pokémon (najprawdopodobniej męski Nidoran), wyjątkowy Special Research (tutaj chyba tajemnicą już nie jest, że nagrodą jest spotkanie Jirachiego), a także zwiększona szansa na spotkanie szhiny Pokémonów! A na dodatek specjalne PokéStopy i zadania, które nagradzają dużymi ilościami Rare Candy.

Co jest ciekawostką, będą też wyznaczone trasy do wykluwania jajek – 2km i 5km.

Ważne miejsca

W parku rozmieszczonych będzie 10 fizycznych PokéStopów (Powerbank), przy których będzie można naładować swoje urządzenia mobilne. Dodatkowo taka opcja będzie też dostępna także w foyer drużyn. Jeżli zaś wydarzenie w Dortmundzie będzie kopią tego w Chicago, to możemy się spodziewać prawdopodobnie możliwości wypożyczenia power banków.

Produkty dostępne w sklepie z artykułami Pokémon GO w Chicago

Z takiego wydarzenia warto wrócić z pamiątką (lub wieloma). Takowe zdobyć będzie można w sklepach z artykułami Pokémon GO (dwa na mapie – Pokémon GO Fest Merchandise) oraz ogrodzie i sklepie Niantic (Niantic Garden and Shop).

Nie zabraknie także najbardziej podstawowych elementów. Na terenie GO Fest Dortmund 2019 znajdziemy: 2 punkty pierwszej pomocy (First Aid), miejsce do opieki nad dzieckiem (Family Services / Nursing Area), ponad 10 toalet (Restrooms), 3 punkty czerpania wody (Hydration Stations), 3 miejsca z food truckami (Food Trucks), 4 punkty informacyjne (język niemiecki i angielski, Help Desk) i bankomat (ATM).

Dodatkowo, tak jak rok temu podczas Safari Zone, przewidziane zostało miejsce na wykonanie zdjęcia grupowego (Group Photo) oraz foyer drużyn (Team Lounge), gdzie będzie można odpocząć i porozmawiać.