Jak dotrzeć na miejsce turnieju?

Komunikacją miejską

Z Dworca Głównego

Po wyjściu przez główne wyjście z Dworca Głównego w Szczecinie zobaczysz przystanek tramwajowy Dworzec Główny znajdujący się za przejściem dla pieszych. Interesują Cię tramwaje jadące w kierunku wiaduktu – a dokładniej tramwaje linii 3 w kierunku Las Arkoński. Aby dojechać do celu należy zakupić bilet 30-minutowy kosztujący 3,00 zł (1,50 zł ulgowy).

Przystanek tramwajowy Dworzec Główny

Z dworca autobusowego

Z dworca autobusowego należy udać się w kierunku Placu Tobruckiego na przystanek tramwajowy o takiej samej nazwie. Tam należy wsiąść w tramwaj linii 3 w kierunku Las Arkoński. Aby dojechać na miejsce potrzebny jest 30-minutowy bilet kosztujący 3,00 zł (1,50 zł ulgowy).

Z innego miejsca w Szczecinie

Na przystanku przy Technoparku Pomerania oprócz linii 3 kursującej na trasie Pomorzany – Las Arkoński staje również tramwaj linii 10 (trasa Gumieńce – Las Arkoński).

Dla lubiących spacery, którym powyższe opcje nie pasują, istnieją alternatywy. Na przystanku Wszystkich Świętych stają autobusy linii 80 jeżdżące na trasie Zakłady Piekarnicze – Ludowa, natomiast na przystanek Teatr Letni dojechać można autobusami linii 60 (trasa Stocznia Szczecińska – Cukrowa) oraz 53 (trasa Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska).

Przystanek i droga do budynku

Przystankiem docelowym jest Niemierzyńska Technopark, do którego tramwaj powinien dojechać w 20 minut z Dworca Głównego i 18 z Placu Tobruckiego. Przystanek znajduje się przed budynkiem F1 Technoparku Pomerania. Należy udać się na lewą stronę budynku i iść wzdłuż ulicy Cyfrowej, gdzie za boiskiem szkolnym znajduje się budynek F2.

Przystanek tramwajowy Niemierzyńska Technopark

Pomoce przy korzystaniu z komunikacji miejskiej

Bardzo przydatnym narzędziem przy poruszaniu się z wykorzystaniem komunikacji jest aplikacja Jakdojade – z jej pomocą można skutecznie zaplanować trasę. Odradzamy zaś korzystać z Map Google do tego celu, gdyż potrafią się one pogubić.

Na ważniejszych przystankach są też zainstalowane interaktywne tablice informacyjne, na których pojawiają się najbliższe odjazdy z danego przystanku (wraz z czasem oczekiwania i informacją o biletomacie). System ten działa też w Internecie, gdzie można sprawdzić mapę przystanków i pojazdów – jednak warto mieć na względzie, że nie wszystkie pojazdy wyposażone są w system lokalizacji.

Interaktywna tablica przystankowa. Ikonka karty oznacza mobilny biletomat przyjmujący karty płatnicze, karta i moneta to wersja przyjmująca zarówno karty, jak i bilon. Jeżeli nie ma ikon przy kursie, to w pojeździe nie ma zainstalowanego biletomatu.

Jak kupić bilet komunikacji miejskiej

Aplikacje mobilne

Bilety komunikacji miejskiej można nabyć za pomocą aplikacji SkyCash, moBILET lub Mobilna Karta Miejska. Alternatywą jest strona zbiletem.pl.

Biletomaty

W Szczecinie można spotkać biletomaty stacjonarne i mobilne. Biletomaty stacjonarne są rozsiane po całym mieście, a jeden z nich znajduje się na przystanku tramwajowym Dworzec Główny w kierunku Las Arkoński. Wszystkie biletomaty stacjonarne umożliwiają opłacenie biletu monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Taki bilet należy następnie skasować.

Biletomat stacjonarny na przystanku Dworzec Główny

Dodatkowo część pojazdów komunikacji miejskiej wyposażona jest w różne modele biletomatów mobilnych. O tym czy i jaki biletomat znajduje się w pojeździe można dowiedzieć się z interaktywnych tablic przystankowych oraz naklejek na drzwiach pojazdów, które umieszczane są przy drzwiach prowadzących bezpośrednio do nich. W tym przypadku mamy do czynienia z biletomatami na bilon, karty płatnicze lub oba jednocześnie. Wydrukowany bilet jest od razu skasowany, nie trzeba go dodatkowo kasować.

Naklejka na drzwiach pojazdu informująca, że za nimi znajduje się mobilny biletomat przyjmujący karty płatnicze i bilon.

Bilet można kupić u kierującego pojazdem odliczoną kwotą o każdej porze dnia jeżeli biletomat mobilny jest uszkodzony oraz w pojeździe w niego nie wyposażonym – pod warunkiem, że zakupu chcemy dokonać w dni powszednie w godzinach 22:00 – 6:00 lub w dni świąteczne.

Prywatne punkty stacjonarne

Bilety można zakupić także w większości kiosków i sklepów z prasą. Sprzedaż prowadzą też kasy biletowe ZDiTM.

Alternatywy

Samochód

Na turniej można bezproblemowo dojechać samochodem. Naprzeciwko budunku F4, który jest oddalony od F2 o kilkadziesiąt metrów, znajduje się duży parking, który w soboty będzie w stanie pomieścić wszystkich.

Pieszo

Jeżeli nie możesz oprzeć się pokusie zobaczenia części naszego pięknego miasta i skorzystać z okazji wyklucia jajek dzięki Adventure Sync, to czeka Cię łakomy kąsek – trasa z Dworca Głównego na miejsce turnieju to ponad 4 km pieszej wędrówki przez centrum Szczecina.

Hulajnogi od Quick w Szczecinie

Rower miejski

W Szczecinie funkcjonuje Bike_S Szczeciński Rower Miejski obsługiwany przez Nextbike Polska S.A. Jedna ze stacji znajduje się przy budynku F1 Technoparku Pomerania, dzięki czemu chętni mogą przyjechać na turniej na rowerze. Osoby przyjezdne mogą być zainteresowane stacją znajdującą się przy Placu Tobruckim. Trasę tę można przebyć bezproblemowo korzystając z darmowych pierwszych 20 minut przejazdu.

Hulajnogi

W Szczecinie poruszać się można także z użyciem elektrycznych hulajnóg. Usługi wypożyczenia ich świadczą między innymi Quick, Cabbi i Volt.